Historia

Szkoła dla naszych dzieci powstała w 2007 roku z potrzeby serca. Zależało nam na stworzeniu polskiej szkoły z rozszerzonym programem języka francuskiego, gdzie język francuski nie byłby traktowany jako obcy, ale był narzędziem do odkrywania świata i inspirował do dalszych poszukiwań naukowych, kulturowych i społecznych.

Anna Nowacka-Devillard

Wszystko zaczęło się od przedszkola stworzonego na miarę dla mojej „polsko-francuskiej” córeczki. Francja jest mi bliska nie tylko językowo, ale także kulturowo. Język jest kluczem do poznania świata w swej różnorodności, a nauczanie języka poprzez zagłębienie się w tajniki kultury i tradycji jest wspaniałą podróżą, gdzie każdy może poczuć się odkrywcą – zwłaszcza dzieci.

Wykształcenie:
Wydział Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego, Filologia romańska – studia magisterskie; Zarządzania Przedsiębiorstwem, kierunek Organizacja i Zarządzanie – Szkoła Główna Handlowa, studia licencjackie; Sciences économiques, sociales et politiques na UCL Louvain-la-Neuve Belgique, Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne – Polsko-Francuski Program Studiów Europejskich, kierunek Unia Europejska – SGH i Institut d’études politiques „Sciences Po” w Paryżu – studia podyplomowe.
Mama trójki dzieci – Maya (ur. 2000), Filip (ur. 2003) i Nina (ur. 2009)

Kaja Olechowska

We Francji mieszkałam 15 lat. Od V klasy szkoły podstawowej, przez liceum (matura francuska) i część studiów uczęszczałam wyłącznie do francuskich placówek oświatowych. Francuski system edukacyjny zaszczepił we mnie zamiłowanie do kartezjańskiej szkoły myślenia. Wierzę, że połączenie polskiego systemu nauczania z francuskim pozwoli nam stworzyć ten idealny model – Szkołę La Fontaine.

Wykształcenie:
DEUG AES (Administration Économique et Sociale) – Uniwersytet w Montpellier, magister ekonomii – Szkoła Główna Handlowa, kierunek Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne, Polsko-Francuski Program Studiów Europejskich – kierunek komunikowanie – SGH i Institut d’études politiques „Sciences Po” w Paryżu.
Mama dwójki dzieci – Hania (ur. 2000) i Jaś (ur. 2002)