Konkursy

Kaligram

28.12.2023

Kaligram – Bajki La Fontaine'a XIII Edycja 2024

O KONKURSIE

Konkurs „KALIGRAM – BAJKI LA FONTAINE’A” skierowany jest do uczniów publicznych i niepublicznych szkół podstawowych z całej Polski. Pierwsza edycja miała miejsce w 2012 roku.

Celem konkursu jest propagowanie twórczości Jean de la Fontaine’a, krzewienie kultury pięknego pisania, estetyki, staranności i kreatywności.

Uczestnicy mają za zadanie wykaligrafowanie jednej z bajek, której autorem jest Jean de la Fontaine. Wersy utworu winny tworzyć sylwetkę zwierzęcia, przedmiotu, osoby lub rośliny.

WARUNKIEM UDZIAŁU W KONKURSIE JEST:

Do 05.04.2024 przesłanie pocztą prac wraz z wypełnionym formularzem zgłoszenia (przyklejonym na odwrocie pracy) na adres Polsko-Francuska Niepubliczna Szkoła Podstawowa „La Fontaine”, ul. Wandy Rutkiewicz 2, 02-956 Warszawa

HARMONOGRAM KONKURSU:

I Etap szkolny:

04.03.2024 – rozpoczęcie konkursu w placówkach uczestniczących w konkursie

05.04.2024 – ostateczna data dostarczenia prac do organizatora konkursu, do godz. 17.00

II Etap 

15.04.2024 – ogłoszenie listy zakwalifikowanych prac do III etapu na www.lafontaine.edu.pl

III Etap międzyszkolny:

22.04.2024 – ogłoszenie wyników na www.lafontaine.edu.pl

Nagrody, dyplomy oraz zaświadczenia dla laureatów zostaną wysłane drogą pocztową dla osób ze szkół spoza Warszawy.

Pliki do pobrania:

Wyniki Konkursu 2023 XII EDYCJA

29.05.2023

Laureaci XII edycji konkursu „Kaligram”

Kategoria 1-3

I MIEJSCE Ex aequo

Nel Wypysiak (Dzielnicowy-Ośrodek Kultury Ursynów-Rysownia)
 
 
I MIEJSCE Ex aequo
Zofia Michalak (SP nr 100 w Warszawie)
 
 
II MIEJSCE Ex aequo
Mila Cytawa (SP La Fontaine w Warszawie)
 
II MIEJSCE Ex aequo
Zofia Górecka (Dzielnicowy-Ośrodek Kultury Ursynów-Rysownia)
 
 
 
 
III MIEJSCE Ex aequo
Milena Poławska (Dzielnicowy-Ośrodek Kultury Ursynów-Rysownia)
 
 
 
 
III MIEJSCE Ex aequo
Maja Wögerer (Dzielnicowy-Ośrodek Kultury Ursynów-Rysownia)
 
 
 
 
Wyróżnienia
Natalia Krupa (SP nr 271 w Warszawie)
 
 
 
 
Ignacy Brzerziński (SP nr 20 w Warszawie)
 
 

Kategoria 4-6

I MIEJSCE Ex aequo

Karina Żuchowska (SP nr 20 w Warszawie)
 
 
I MIEJSCE Ex aequo
Valiantsina Yemialyanchykava (SP nr 400 w Warszawie)
 
 
II MIEJSCE Ex aequo
Emily Chen (SP nr 20 w Warszawie)
 
 
II MIEJSCE Ex aequo
Kamila Kacprzak (SP nr 31 w Warszawie)
 
 
 
 
III MIEJSCE Ex aequo
Marta Albin (SP La Fontaine w Warszawie)
 
 
 
 
III MIEJSCE Ex aequo
Agata Dawidowicz (SP nr 112 w Warszawie)
 
 
 
 
Wyróżnienia
Weronika Złotkowska (SP w Królewie)
 
 
 
 
Zofia Wieczorek (SP nr 384 w Warszawie)
 
 

Kategoria 7-8

I MIEJSCE Ex aequo

Julia Dawidziuk (SP nr 100 w Warszawie)

 
 
I MIEJSCE Ex aequo
Weronika Kosakowska (SP nr 255 w Warszawie)
 
 
 
II MIEJSCE Ex aequo
Gabriela Franczuk (SP nr 112 w Warszawie)
 
 
II MIEJSCE Ex aequo
Antoni Puńko (SP nr 211 w Warszawie)
 
 
 
 
III MIEJSCE Ex aequo
Pola Stando-Nowacka (SP La Fontaine w Warszawie)
 
 
 
 
III MIEJSCE Ex aequo
Maria Zysik (WarszawaSP nr 150 w Warszawie)
 
 
 
 
Wyróżnienia
Nadia Bednarczyk (SP nr 205 w Warszawie)
 
 
 
 
Joanna Paciorkiewicz (Zespół szkolno-przedszkolny w Żółwinie)
 
Alicja Skiba (Zespół szkolno-przedszkolny w Żółwinie)
 

II Etap 

19.05.2023 – ogłoszenie listy zakwalifikowanych prac do III etapu na www.lafontaine.edu.pl

7-8

 
Julia Piędel
Wiktora Szambelan
Franciszka Pietrykowska
Zoja Ścisłowska
Aleksander Raglicki
Maria Zysik
Szymon Mania
Maria Boerner
Szymon Anotniak
Karolina Bartnik
Marta Dziekan
Maria Biernat
Mikołaj Ródźki
Adam Szlaski
Maciej Przątka
Adrianna Rawiak
Anna De La Fuente-Nowicka
Emilia Kielek
Antony Łazicki
Jana Baran
Jacek Pusz-Gajos
Maria Banaś
Jaśmina Cybulska
Lena Kulik
Julia Dawidziuk
Weronika Kosakowska
Olivia Patkowska
Pola Stando-Nowacka
Julia Wiewiórka
Maria Matysiak
Joanna Lebda
Natalia Wojtasik
Hanna Goj
Kalina Kierebińska
Aleksandra Ciszewska
Matylda Kalisz
Karolina Skóra
Marta Bereśniewicz
Maria Gawińska
Zofia Kobza
Antony Puńko
Marcelina  Gil
Natalia Misiak
Julita Siwińska
Marta Grabowska
Weronika Matryba
Zofia Hanna Daniluk
Paulina Rajewska
Klara Turska
Natalia Jagieła
Nadia Bednarczyk
Alan Góral
Eliza Cesarz
Amelia Nowak
Hanna Cukier
Natalisa Świstak
Dagmara Gromek
Natalia Szymańska
Aleksandra Oleksy
Karol Zysiński
Bartosz Jakubowski
Marta Hutny
Anna Detka
Helena Pawłowska
Małgorzata Guzek
Maja Alicja Gajewska
Apolonia Dworakowska
Kinga Kuśmierowska
Joanna Paciorkiewicz
Alicja Skiba
Aleksandra Radej
Emilia Fijałkowska
Emilia Chajęcka
Laura Zięba
Zofia Siwiorek
Tomasz Tańczak
Hanna Czarnecka
Mateusz Wnukowski
Matylda Kutyba
Stanisłąw Leliwa-Maliński
Lili Openhowska
Julia Płosarek
Zuzanna Łazarecka-Katribouzas
Martyna Mierzejwska
Jagoda Śmielak
Lena Kranc
Gabriela Franczuk
Helena Marchlewska
Julia Trzeciakowska
Hanna Rogulska
Weronika Pieniak
Jagoda Krężel
Mikołaj Zalewski
Lilianna Rydlewska
Aleksandra Rogala
 
4-6
Nadia Koszucka
Emma Godula
Adam Olszak
Lena Brzosowska
Julia Niemiec
Gustaw Januszewicz
Dorota Majchrzak
Leon Wiśniewski
Timofey Dekh
Magdalena łodyga
Zofia Deleska
Natalia Wojewnik
Natalia Szczepańska
Kamila Kacprzak
Emilia Gzylewska
Zofia Wieczorek
Antonina Gajko
Agata Dawidowicz
Maria Zegar
Karol Niechwiadowicz
Nina Podpłońska
Andreas Mauduit
Weronika Pęciak
Bianka Mulawa
Valiantsina Yemialyanchykava
Hanna Gębal
Marta Albin
Nadia Stańczak
Joanna Czech
Jaśmina Bujalska
Julia Ciołkowska
Natalia Saczuk
Do Duy Sam
Yewa Deinema
Agata Kryńska
Urszula Oleksak
Natalia Adamczewska
Martyna Pietrasieńska
Helena Stando-Nowacka
Jakub Radomyski
Ligia Kopek
Sara Rejmer
Emily Cheny
Natalia Pluciak
Karina Żuchowska
Zofia Cesarz
Anastazja Taras-Jachimkowska
Lena Markowska
Mikołaj Stępień
Antoni  Bień
Maria Pastuszka
Amelia Zauska
Maja Ryczywolska
Katarzyna Przekop
Weronika Karpińska
Julia Stawczyk
 
 
1-3
Aleksander Buczyński
Jakub Balcerowski
Wojciech Królak
Hanna Winogrodzka
Ignacy Bień
Wiktoria Wiewiórska
Lilianna Rawiak
Zuza Wypysiak
Wojciech Przybyło
Nikola Bętlewska
Wanessa Andrzejczyk
Zuzanna Patora
Zofia Michalak
Ignacy Brzerziński
Natalia Krupa
Felicja Jeżak
Karolina Gaweł
Adam Kopczak
Patrycja Traczewska-Chaczyk
Mila Cytawa
Maja Wögerer
Zofia Górecka
Nel Wypysiak
Zofia Adamczak
Gloria Rejmer
Milena Poławska
Zuzanna Zabuła
Zofia Broniszewska
Barbara Jarkiewicz

O KONKURSIE

Konkurs „KALIGRAM – BAJKI LA FONTAINE’A” skierowany jest do uczniów publicznych i niepublicznych szkół podstawowych z całej Polski. Pierwsza edycja miała miejsce w 2012 roku.

Celem konkursu jest propagowanie twórczości Jean de la Fontaine’a, krzewienie kultury pięknego pisania, estetyki, staranności i kreatywności.

Uczestnicy mają za zadanie wykaligrafowanie jednej z bajek, której autorem jest Jean de la Fontaine. Wersy utworu winny tworzyć sylwetkę zwierzęcia, przedmiotu, osoby lub rośliny.

WARUNKIEM UDZIAŁU W KONKURSIE JEST:

Do 08.05.2023 przesłanie pocztą prac wraz z wypełnionym formularzem zgłoszenia (przyklejonym na odwrocie pracy) na adres Polsko-Francuska Niepubliczna Szkoła Podstawowa „La Fontaine”, ul. Wandy Rutkiewicz 2, 02-956 Warszawa

HARMONOGRAM KONKURSU:

I Etap szkolny:

03.04.2023 – rozpoczęcie konkursu w placówkach uczestniczących w konkursie

08.05.2023 – ostateczna data dostarczenia prac do organizatora konkursu, do godz. 17.00

II Etap 

19.05.2023 – ogłoszenie listy zakwalifikowanych prac do III etapu na www.lafontaine.edu.pl

III Etap międzyszkolny:

29.05.2023 – ogłoszenie wyników na www.lafontaine.edu.pl

Nagrody, dyplomy oraz zaświadczenia dla laureatów zostaną wysłane drogą pocztową dla osób ze szkół spoza Warszawy.

Pliki do pobrania: