Kaligram 2020

WYNIKI „KALIGRAM – BAJKI LA FONTAINE’A”
IX EDYCJA

Nagrody i dyplomy dla laureatów i osób wyróżnionych w konkursie „Kaligram” ze względów organizacyjnych i nadchodzących egzaminów, będą dostępne po 22 czerwca w sekretariacie szkoły. Zapraszamy po odbiór lub prosimy o informację na jaki adres wysłać nagrody. Wszystkim laureatom jeszcze raz gratulujemy!
03.06.2020

Laureaci IX edycji konkursu „Kaligram”

Kat. klasy 1-3

I MIEJSCE

Barbara Pilecka – klasa 3, SP nr 174 z oddziałami integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszko w Warszawie

II MIEJSCE

Lidia Sidorowska – klasa 1, SP nr. 385 Im. Marszałka J. Piłsudskiego w Warszawie

Tomasz Strączek, klasa 2, SP nr 114 w Krakowie

III Miejsce ex aequo

Helena Stando–Nowacka, klasa 2, Polsko–Francuska NIepubliczna SP „La Fontaine”

Krzysztof Derlecki, klasa 2 SP nr 114 w Krakowie

Teresa Jarska, klasa 2 _ Zgłoszenie indywidualne

Kat. klasy 4-6

I MIEJSCE

Marianna Parnas, klasa 6 SP nr 112 Przymierza Rodzin im Jana Pawła II w Warszawie

II MIEJSCE

Izabela Krupa, klasa 6 SP nr 29 im. Adama Mickiewicza w Lublinie

Hanna Goj, klasa 5, SP nr 112 Przymierza Rodzin im Jana Pawła II w Warszawie

Aniela Kachniarz, klasa 6, Prywatna SP nr 6 Sióstr Niepokalanek w Warszawie

Liwia Mińkiewicz, klasa 4, Społeczna SP nr 3 STO w Krakowie

Zofia Brdulak, klasa 5, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Legionowie

Kat. klasy 7-8

I Miejsce ex aequo

Julia Sikorska, klasa 7, SP nr 2 w Skawinie

I Miejsce ex aequo

Pola Karaś, klasa 7,  Polsko–Francuska NIepubliczna SP „La Fontaine” w Warszawie

II Miejsce

Amelia Olszewska, klasa 8, Polsko–Francuska NIepubliczna SP „La Fontaine” w Warszawie

III MIejsce

Elżbieta Dworakowska, klasa 7, SP im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Czersku

Amelia Dwulit, klasa 7, SP Sp255 im. C.K. Norwida w Warszawie

Nicole Pawlukiewicz, klasa 8, SSP nr 10 STO w Warszawie

Klara Tarwacka, klasa 8, SP 150 im. Walerego wróblewskiego w Warszawie

Do III Etapu przechodzą:

Kategoria klasy 1-3

Jakub Szkołut, Lidia Sidorowska, Amelia Reaud, Helena Stando, Krzysztof Derlecki, Maja Puda, Marta Albin, Mikołaj Stępień, Teresa Jarska, Tomasz Strączek, Barbara Pilecka, Marcin Stanisz, Martyna Łukasik, Natalia Skórska.

Kategoria klasy 4-6

Alicja Turek-Kidawa, Andrzej Jabłoński, Anna Mazur, Jan Dorobek, Jan Baran, Jasmina Cybulska, Julia Włodarczyk, Liwia Minkiewicz, Nadia Deptula, Olga Gałach, Tymoteusz Radomski, Wiktora Szambelan, Zuzanna Tobolewska-Warda, Bartosz-Musielak, Franciszek Dąbrowski, Hanna Goj, Igor Wasilewski, Jakub Jarzynka, Jakub Szygieł, Jan Filipiak, Joanna Lebda, Kacper Kajoch, Kacper Kantecki, Kacper Kiński, Maja Ziętek, Krzyś Lonc, Lena Buczek, Łucja Gałka, Maciej Tarlowski, Maja Posmyk-Muszalska, Marcelina Wawrzyńczyk, Milena Posłowska, Nadia Zbroniec, Olivia Antkowiak, Otylia Wdzięczny, Zofia Brdulak, Zofia Kobza, Aleksander Straszewicz, Aniela Kachniarz, Anna Klocek, Anna Kruk, Dominika Piętka, Ida Tymińska-Kogut, Iga Adaszek, Izabela Krupa, Julia Jędrzejczyk, Maciej Mazur, Magdalena Klimek, Maksymilian Solarz, Marianna Parnas, Marika Marczak, Weronika Goworowska, Wiktoria Siwak, Zofia Giler.

Kategoria klasy 7-8

Agata Olczak, Agnieszka Moskala, Amelia Dwulit, Anastazja Mańka, Anna Adamczyk, Anna Łazarowicz, Antonina Sobieraj, Bartosz Raczyński, Dawid Fryzowski, Dorota Pieńkowska, Elżbieta Dworakowska, Emilia Jastrzębska, Helena Czuma, Jan Kostrubiec, Joanna Kutela, Julia Sikorska, Justyna Czub, Karol Skórnicki, Lena Włodarczyk, Łucja Duda, Małgorzata Buczek, Martyna Majkowska, Natalia Gorczyca, Olivia Reaud, Paula Konarska, Pola Karaś, Witold Pogorzelski, Zofia Gontarek, Zofia Strugarek, Milena Orłowska, Aleksandra Buczek, Amelia Olszewska, Anna Jaszczuk, Anna Wardęga, Daria Matusiak, Iga Borek, Klara Tarwacka, Magda Zymańska, Maja Mucha, Malwina Miąsik, Marianna Maciąg, Natalia Radziszewska, Nicole Pawlukiewicz, Olena Dumała, Pola Szczepanik, Zofia Wadas, Zosia Tarlowska, Amelia Konior

O KONKURSIE

Konkurs „KALIGRAM – BAJKI LA FONTAINE’A” skierowany jest do uczniów publicznych i niepublicznych szkół podstawowych z całej Polski. Pierwsza edycja miała miejsce w 2012 roku.

Celem konkursu jest propagowanie twórczości Jean de la Fontaine’a, krzewienie kultury pięknego pisania, estetyki, staranności i kreatywności.

Uczestnicy mają za zadanie wykaligrafowanie jednej z bajek, której autorem jest Jean de la Fontaine. Wersy utworu winny tworzyć sylwetkę zwierzęcia, przedmiotu, osoby lub rośliny.

WARUNKIEM UDZIAŁU W KONKURSIE JEST:
Do 15.05.2020 przesłanie pocztą prac lub dostarczenie drogą elektroniczną skanów prac wraz z wypełnionym formularzem zgłoszenia na adres Polsko-Francuska Niepubliczna Szkoła Podstawowa i Gimnazjum „La Fontaine”, ul. Wandy Rutkiewicz 2, 02-956 Warszawa

HARMONOGRAM KONKURSU:
I Etap szkolny:
15.04.2020 – rozpoczęcie konkursu w placówkach uczestniczących w konkursie
15.05.2020 – ostateczna data dostarczenia prac do organizatora konkursu, do godz. 17.00
II Etap Kwalifikacja prac:
22.05.2020 – ogłoszenie listy zakwalifikowanych prac do etapu III
III Etap międzyszkolny:
03.06.2020 – ogłoszenie wyników – na stronie organizatora www.lafontaine.edu.pl
Nagrody zostaną wysłane drogą pocztową lub mogą być odebrane w sekretariacie szkoły przez opiekunów konkursu danej szkoły.