Kaligram 2022

Wyniki XI EDYCJI KONKURSU „KALIGRAM – BAJKI LA FONTAINE’A”

WYNIKI III ETAPU

I-III  (5 laureatów, 0 wyróżnień)

I miejsce Ex aequo – Miłosz Cieślański-Gudajczyk, Wilk i Baranek –(klasa II, SP nr 100 Warszawa)

I miejsce Ex aequo – Zofia Michalak, Kogut i Lis – (klasa I, SP nr 100 Warszawa)

II miejsce Ex aequo – Mila Cytawa, Kot i Małpa – (klasa I, SP La Fontaine, Warszawa)

II miejsce Ex aequo – Maja Wögerer, Żółw i Zając – (klasa I, Dzielnicowy ośrodek Kultury Ursynów, Warszawa)

III miejsce – Magdalena Albin, Szczur i Lew – (klasa II, SP La Fontaine, Warszawa)

IV-VI (6 laureatów, 1 wyróżnienie)

I miejsce Ex aequo– Ula Orłowska, Mysz i Sowa – (klasa VI, Dzielnicowy ośrodek Kultury Ursynów, Warszawa)

I miejsce Ex aequo – Karina Żuchowska, Lew zakochany – (klasa V, SP nr 20 Warszawa)

II miejsce Ex aequo – Wiktoria Szambelan, Myszy i sowy – (klasa VI, PSP nr 6 Warszawa)

II miejsce – Helena Stando-Nowacka, Drwal i Śmierć – (klasa IV, SP La Fontaine, Warszawa)

III miejsce – Nikola Nowak, Król, Jego syn i dwie papugi – (klasa VI, SP nr 4, Warszawa)

III miejsce – Mateusz Sokół, Żółw i zając – (klasa VI, SP nr 246, Warszawa)

Wyróżnienie – Maria Kosiorek, Lis i winogrona – (klasa VI, SP nr 271, Warszawa)

VII-VIII (6 laureatów, 2 wyróżnienia)

I miejsce Ex aequo– Alicja Franczuk, Zwierzę na księżycu – (klasa VIII, SP nr 112, Warszawa)

I miejsce Ex aequo– Karolina Pawelec, Pies i wilk – (klasa VIII, SP nr 109, Warszawa)

II miejsce Ex aequo– Zofia Pieńkowska, Król, strzelec i kania  – (klasa VIII, SP nr 41 Warszawa)

II miejsce Ex aequo– Iga Cubrzyńska, Król, starzec i kania  – (klasa VII, SP nr 10 Warszawa)

III miejsce Ex aequo – Natalia Wojtasik, Smok o stu głowach i smok o stu ogonach – (klasa VII, SP nr 63, Warszawa)

III miejsce Ex aequo – Stanisław Danieluk, Rada szczurów – (klasa VIII, SP nr 246 Warszawa)

Wyróżnienie – Nikola Bąk, Potok i rzeka – (klasa VII, SP nr 246, Warszawa)

Wyróżnienie – Łucja Barszcz, Jeleń w winnicy  – (klasa VIII, SP nr 246 Warszawa)

DO III ETAPU KONKURSU PRZECHODZĄ PRACE NASTĘPUJĄCYCH UCZNIÓW

Wiktoria Plichta

Aleksandra Dre

O KONKURSIE

Konkurs „KALIGRAM – BAJKI LA FONTAINE’A” skierowany jest do uczniów publicznych i niepublicznych szkół podstawowych z całej Polski. Pierwsza edycja miała miejsce w 2012 roku.

Celem konkursu jest propagowanie twórczości Jean de la Fontaine’a, krzewienie kultury pięknego pisania, estetyki, staranności i kreatywności.

Uczestnicy mają za zadanie wykaligrafowanie jednej z bajek, której autorem jest Jean de la Fontaine. Wersy utworu winny tworzyć sylwetkę zwierzęcia, przedmiotu, osoby lub rośliny.

WARUNKIEM UDZIAŁU W KONKURSIE JEST:
Do 04.05.2022 przesłanie pocztą prac lub dostarczenie drogą elektroniczną skanów prac wraz z wypełnionym formularzem zgłoszenia na adres Polsko-Francuska Niepubliczna Szkoła Podstawowa i Gimnazjum „La Fontaine”, ul. Wandy Rutkiewicz 2, 02-956 Warszawa

HARMONOGRAM KONKURSU:

I Etap szkolny:

04.04.2022 – rozpoczęcie konkursu w placówkach uczestniczących w konkursie

04.05.2022 – ostateczna data dostarczenia prac do organizatora konkursu, do godz. 17.00

II Etap

16.05.2022 – ogłoszenie listy zakwalifikowanych prac do III etapu na stronie www.lafontaine.edu.pl

III Etap międzyszkolny:

31.05.2022 – ogłoszenie wyników na www.lafontaine.edu.pl

Nagrody, dyplomy oraz zaświadczenia dla laureatów zostaną wysłane drogą pocztową.

Pliki do pobrania: